• Mithatpaşa Cad. Nar Sk. NO:3, 34197 Bahçelievler
  • 0 (212) 644-7801
  • info@sporformasi.com

Futbol kadınlara çok yakışıyor

Futbol kadınlara çok yakışıyor

Futbol kadınlara çok yakışıyor

01 Ekim 2019, 12:26190

64. sayımızın Tanıyalım sayfasında Sizi tanıştırmak istediğimiz şahane bir organizasyon var: Kızlar Sahada. Kızlar Sahada’yı fikir annesi Melis Abacıoğlu Sezer ile konuştuk.

Çok sık karşılaştığımız bir organizasyonla karşı karşıya değiliz. Bu anlamda, sizden sürecin doğuş ve şekilleniş hikayesini dinleyebilir miyiz?

Sahada’nın çok ilginç bir hikayesi var aslında. Bundan beş sene önce, Serra diye bir arkadaşım beni arayıp “Akşam halı saha var Melis, hadi sen de gel,” dedi! Ben de “Şaşırdın sen herhalde, Mert’i aramaya çalışırken beni mi aradın?” dedim. Ama doğru aramıştı. Biz o akşam 14 kadın ilk defa futbol oynadık ve takım ruhunun insanı nasıl güçlendiren bir şey olduğunun farkına vardık. Ve ben de o gece futbolu bütün kadınlara götürmek istediğime karar verdim.

 

Sistem nasıl işliyor? Takımlar geliyor, lig kuruluyor, maç tarihleri belirleniyor vs. o süreç/düzen nasıl işliyor?

Dört farklı organizasyonumuz var. Kızlar Sahada Turnuvamız mayıs ayında iki hafta sonu sürüyor. Ekim ayındaki ligimiz sekiz hafta sürüyor ve deneyim kazanmak isteyen takımlar katılıyor genelde. Liseler arasında düzenlediğimiz Gençlik Kupamız ve 10-12 yaşlarındaki kız çocuklarını güçlendirmek için başlattığımız Kızlar Sahada Akademi Projemiz var. Oyuncular Lig, Turnuva ve Gençlik Kupası için www.kizlarsahada.com’dan kayıt oluyorlar ve sahaya çıkıyorlar.

 

http://www.hurriyet.com.tr/kampus/futbol-kadinlara-cok-yakisiyor-kizlar-sahada-40604352

Yorumlar

Yorum Yap

Son Yazılar

KADINLAR SAHADA
KADINLAR SAHADA01 Ekim 2019, 12:28
forma yaptırmak istiyorum
forma yaptırmak istiyorum01 Ekim 2019, 12:26
forma yaptırmak istiyorum
forma yaptırmak istiyorum03 Mayıs 2019, 11:58

Etiketler

Takip Edin

WhatsApp